www.drnureddincelik.com
sunette-cocuk-psikolojisi-hizmetler-sayfa-ici-1200x450.jpg

Anlayabilecek yaştaki her çocuğa sünnetin ne olduğune gibi faydaları olacağı ve acı çekmemesi için ne gibi önlemlerin alınacağı konusunda hem ailesi hem de işlemi yapacak kişi bilgi vermelidir. Sünnet konunun uzmanı cerrahlar olan hekimler tarafından yapılmalıdır!

Sünnet aile ve çocukta oldukça büyük bir strese yol açabilmektedir. Özellikle çocuğun yaşı ilerledikçe bu gerilim daha da artıp ailenin üzerinde büyük bir yük haline gelebilir. Bu nedenle sünnet öncesi çocuğun ve ailenin psikolojik olarak hazırlanması oldukça önemlidir. Psikolojik hazırlama konusunda kesin belirlenmiş standartlar ve yazılı kurallar bulunmuyor. Ancak uzun yıllar içerisinde edindiğim gözlemleri, tecrübelerimi ve bu konudaki araştırmalarımın sonuçlarını sizlere aktarmak isterim.


sunnette-ideal-yas-araligi-kactir.jpg

Sünnet işlemin de yara iyileşmesi ve psikolojik açıdan erken yapılması uygun görülmektedir. 1 yaşına kadar yapılan sünnetler lokal anestezi ile yapılabildiği için daha sağlıklıdır. Bir yaşın üstünde ise operasyon genel anestezi ile yapılmak zorunda kalınmaktadır. Sünnet işleminde yaş aralığı incelendiğinde çok farklı bakış açıları mevcuttur. Dİni, cerrahi ve psikolojik açıdan farklı değerlendirmeler mevcuttur.


Uludağ Tıp Fakültesi’nde başladığım hekimlik mesleğine, severek görev yaptığım hastaneden özel muayenehane açma düşüncesiyle 2020 yılında ayrıldım.

2022 yılının başlarından Karşıyaka Mavişehir Park Yaşam Ofisleri’nde muayenehanemi açtım. Muayenehanemizde hastalarımıza ekibimle birlikte hizmet vermekteyiz.


ÇALIŞMA SAATLERİ


Pzt – Cmt 08:00 – 19:00
Pazar – KAPALI

İLETİŞİM BİLGİLERİ

2023 Copyright © Dr. Nureddin Celik