www.drnureddincelik.com

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

16 Ağustos 2022 by Op Dr Nureddin ÇELİK
penis-kalinlastirma.jpg

Penis kalınlaştırma ameliyatı ile erkekler için oldukça önemli olan ameliyatlardan biridir. Çünkü erkekler için en önemli noktalar penisin kalınlığı, boyu ve işlevselliğidir. Peniste bulunan çeşitli şekil bozuklukları kişinin canının sıkılmasına ve öz güveninin düşmesine yol açmaktadır. Ayrıca penis inceliği erkeklerin hayat kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle artık günümüzde penis kalınlaştırma ameliyatı ön plana çıkmaktadır. Kalınlaştırma ile birlikte penis daha iyi bir görünüme kavuşabilmektedir.  Aynı zamanda kişinin öz güveni de yükselmektedir. Kısacası birçok farklı nedene bağlı olarak bu ameliyat yapılabilmekte ve hayat kalitesinin yükseltilmesi sağlanabilmektedir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nedir?

Penis kalınlaştırma ameliyatı nedir? Penisin ereksiyon halinde iken çevre uzunluğu ortalama 10-11 cm. civarı arasındadır. Cilt içerisine aktarılan doku ile kalınlaştırma işlemi yapılabilmektedir. Erkeklerin oldukça önem verdiği konulardan biri olan penis kalınlığı, günümüzde sorun haline dönüşmekten çıkmıştır. Yapılan kalınlaştırma ameliyatı ile birlikte daha iyi bir görünüm elde edilmesi sağlanmaktadır.

Bu operasyon için karın bölgesinden yağ alınmaktadır. Buradan alınan yağlar ise penisin etrafına simetrik bir şekilde yerleştirilmektedir.  Fakat penisin başına yağ enjekte edilmemektedir. Her ne kadar simetrik bir dağılım yapılsa da penis başı daha küçük kalabilmektedir. Ancak zamanla yağın bir kısmı erimekte ve daha orantılı bir görünüm elde edilebilmektedir. Gerçekleştirilen bu işlem sayesinde penisin inceliği giderilmekte ve daha kalın bir görünüm kazanılmaktadır. Böylelikle hastaların daha öz güvenli olması sağlanmaktadır.

Uygun hastalarda penis kalınlaştırma için özel dolgu ürünleri, “meş” denilen tıbbi tekstil ürünleri hatta protezler kullanılabilmektedir. Bu tarz ürünlerin kullanılması hissiyat ve orgazm üzerinde olumsuz bir etki bırakmazken, daha uzun süreli ve simetrik bir kalınlaşma vaat etmektedir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır? Peniste var olan çeşitli şekil bozuklukları artık bazı ameliyat yöntemleri ile giderilmektedir. Erkeklerin en önem verdiği noktalardan biri olan penisin boyu, kalınlığı ve işlevselliği artık daha iyi bir hale getirilebilmektedir. Penisin ince ya da kısa olduğu durumlarda kişiler kendilerini psikolojik anlamda kötü hissedebilmekte ve hayat kalitesi düşebilmektedir. Fakat kalınlaştırma ameliyatı ile artık bu duruma son verilmektedir. Ayrıca penisin kısa ve/veya ince olması partner tatmininde olumsuzluğa yol açabilir iken, seks pozisyonlarının seçiminde kısıtlamalara sebep olabilmektedir.

Penis kalınlaştırma ameliyatlarında ayrıntılı bir değerlendirme sonrası hasta ve doktor, nasıl bir işlem uygulanacağı ile ilgili, seçenekler üzerinde istişare etmekte, en uygun yöntem belirlenmektedir.

Ameliyat için ilk olarak belli başlı hazırlıklar gerçekleştirilmekte ve muayeneler yapılmaktadır. Tedavi planlamasına göre hasta ameliyata alınmaktadır. Kalınlaştırma ameliyatında yağ enjeksiyonu planlanacak ise hastanın karnında yağ dokuları alınmaktadır. Ardından alınan bu dokular simetrik ve oldukça dikkatli bir şekilde penisin etrafına yerleştirilmektedir. Böylece penis daha kalın bir hale getirilmektedir. Özel dolgu ürünleri, “meş” denilen tıbbi tekstil ürünleri hatta protezler kullanılacak ise uygun materyal önceden temin edilmekte ve işlem sırasında kullanılarak penis kalınlaştırılmaktadır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Penis kalınlaştırma ameliyatı ne kadar sürer? Göbekten alınan yağlar ile gerçekleştirilen bu ameliyatın süresi hastaya göre değişim gösterebilmektedir. Çünkü her hastanın penisinde var olan şekil bozukluğu farklı bir şekilde kendini gösterebilmektedir. Ancak genelde bu ameliyat ortalama 1 ile 1.5 saat arasında sürmektedir. Genel anesteziye gerek duyulmadan yapılmaktadır. Enjeksiyon yapılarak penis daha kalın bir hale getirilmektedir. Ayrıca bu işlem birkaç ay sonra yeniden tekrarlanmaktadır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Riskli midir?

Penis kalınlaştırma ameliyatı riskli midir? Günümüzde yapılan pek çok ameliyatın birtakım riskleri bulunmaktadır. Bu risklerin oranı bazı ameliyatlarda oldukça fazla iken bazılarında ise oldukça azdır. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da bazı riskler bulunmaktadır. Yan etkiler ve riskler arasında hematom, sinir hasarı, kan veya su toplama gibi durumlar yer almaktadır. Ancak bu riskler nadiren görülmektedir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Fiyatları

Penis kalınlaştırma ameliyatı fiyatları genelde hastaya uygulanacak işlemleri detayına göre değişim göstermektedir. İlk olarak hastanın ayrıntılı bir muayeneden geçmesi gerekmektedir. Her hastanın durumu farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle muayene sonucunda ise tedavi planı çıkarılmaktadır. Böylece hastaya hangi işlemin nasıl uygulanacağı belirlenmektedir. Fiyatlar ise bu doğrultuda net bir şekilde ifade edilebilmektedir.

Uludağ Tıp Fakültesi’nde başladığım hekimlik mesleğine, severek görev yaptığım hastaneden özel muayenehane açma düşüncesiyle 2020 yılında ayrıldım.

2022 yılının başlarından Karşıyaka Mavişehir Park Yaşam Ofisleri’nde muayenehanemi açtım. Muayenehanemizde hastalarımıza ekibimle birlikte hizmet vermekteyiz.


ÇALIŞMA SAATLERİ


Pzt – Cmt 08:00 – 19:00
Pazar – KAPALI

İLETİŞİM BİLGİLERİ

2023 Copyright © Dr. Nureddin Celik